7-Eleven Ekibine Katılma Rehberi: Başvuru Rehberi

Birçok iş fırsatı var ki bulundukları yeri bildiğiniz sürece başvurabilirsiniz. İş aramak için en iyi yerlerden biri apaçık ortada saklı. Şehrinizde neredeyse her köşe başında bu marketleri fark edebilirsiniz.

7-Eleven, istikrarlı ve uzun vadeli işler sağlayan küresel bir markadır. Sayısız çalışan faydası ve sadık çalışanlar üreten olumlu bir çalışma ortamı sunar.

ADVERTISEMENT

Daha fazla bilgi almak isterseniz, aşağıdaki makaleye göz atın. Bu başvuru kılavuzu size 7-Eleven ekibine katılma konusunda nasıl yardımcı olabilir.

7-Eleven Ekibine Katılma Rehberi: Başvuru Rehberi
Görsel Kaynak: VietnamBiz

7-Eleven İş İlanlarını Nerede Bulabilirsiniz

Başvuru sürecinize başlamak için, çok başından başlamalısınız. 7-Eleven iş ilanlarını nerede bulabileceğinizi ve sizin bölgenizde mevcut olup olmadığını öğrenmelisiniz. 

7-Eleven Ekibine Katılma Rehberi: Başvuru Rehberi
Görsel Kaynak: LiveJapan

Çoğu başvuru sahibi, bu fırsatların yakınlarda olması durumunda işleri kabul etmeye daha isteklidir. 7-Eleven iş ilanlarını nerede bulabileceğinizi öğrenmek için size en iyi yolları sunuyoruz.

ADVERTISEMENT

Yerel Mağazayı Ziyaret Etmek

7-Eleven mağazasında iş başvurusu için mevcut iş ilanlarını öğrenmenin en temel yolu, mağazayı ziyaret edip bizzat sormaktır.

Mağaza müdürüne başvurabileceğiniz herhangi bir iş ilanını sorabilirsiniz.

Ardından müdür, getirmeniz gereken belge setini size sağlayacak ve özgeçmişiniz varsa, işe alma sürecini başlatmak için onu sunmanızı isteyecektir.

ADVERTISEMENT

Web Sitesini Ziyaret Edin

Daha fazla iş ilanı bulmanın başka iyi bir yolu, resmi web siteleri aracılığıyla olabilir. Web sitelerine gidin ve Kariyerler’e tıklayın. 

Bu ana sayfada, mevcut tüm işleri ve talep görenleri göreceksiniz. Belirli kariyerleri aramak için arama işlevini ve filtre seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Web sitesi, mevcut işlerin çok açık bir açıklamasını sunar, böylece başvurup başvuramayacağınızı bileceksiniz.

Kariyer Etkinlikleri ve İş Fuarları

Kariyer etkinlikleri ve iş fuarları genellikle 7-Eleven gibi devasa şirketler tarafından yönetilir ve özellikle yeni çalışanlara acil ihtiyaç duyulduğunda işe almayı artırmak için düzenlenir.

Bu genellikle şirketlerin yeni alanlara veya bölgelere genişlediği ve toplu işe alım yaptığı durumlarda gerçekleşir. Şirketler sizi aradığı için bu, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde işe alınabileceğiniz mükemmel fırsattır.

7-Eleven İş İlanlarına Başvurmadan Önce Hazırlanma

Artık 7-Eleven iş başvurusu yapabileceğiniz yerleri bildiğinize göre, hazırlıklara başlamalısınız. 

7-Eleven Ekibine Katılma Rehberi: Başvuru Rehberi
Görsel Kaynak: The Japan Times

İşe alınmak için hazırlık önemlidir, neyi hazırlamanız gerektiğini daha iyi bildikçe, başvuru sürecinde farklı durumlarla başa çıkmak için daha donanımlı olacaksınız ve işe alım sürecindeki adımlar hakkında o kadar bilinçli olacaksınız.

Gerekli Belgeleri Toplayın

İlk yapmanız gereken şey gerekli belgeleri toplamaktır. Bu adım, özellikle bu işe ilk kez başvuruyorsanız, çok zaman alır.

Doğum belgeleri, resmi kimlikler, Sosyal Güvenlik numaraları gibi bazı belgeler, işlenmesi birkaç gün sürebilir, bu nedenle hazırlık yapmak için biraz zaman ayırmalısınız.

Ayrıca, başvurmak istediğiniz şekle bağlı olarak bu belgelerin fiziksel veya dijital kopyalarını hazırlamanız gerekmektedir.

Pratik Mülakat Soruları

Mülakat sorularını şimdiden cevaplandırmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Başvuru sahipleri en çok mülakat kısmında hata yaparlar. 

Mülakat, becerilerinizi sergilerken düşüncelerinizi mülakatçıya doğru şekilde iletmekle ilgilidir. Yeni başlayanlar için bu şekilde mülakatta incelenmek sinir bozucu bir deneyim olabilir. 

Pratik yaparak kendinizi sakinleştirebilir ve sorulara anlamlı cevaplar verebilirsiniz.

Nitelikleri Öğrenme

Belgeleri hazırlamanın ve mülakat sorularına cevap vermenin yanı sıra, her iş için gereken nitelikleri de öğrenmeniz gerekmektedir. 

Nitelikler ve gereksinimler standart prosedürdür, yani bu niteliklere zaten sahip olmanız gerekmektedir, böylece işe başvurabilirsiniz. En fazla iş için aranan nitelikler arasında en az 18 yaşında ve üzeri olmak, lise mezunu olmak yer almaktadır. 

Bazı iş pozisyonları için nitelikler hakkında daha fazla bilgi için web sitesini kontrol edin.

7-Eleven Ekibine Nasıl Katılabilirim

Gerekli belgeleri hazırladıktan ve mülakat sorularını pratik yaptıktan sonra, iş başvurusunda bulunmaya tamamen hazır olmalısınız.

7-Eleven Ekibine Katılma Rehberi: Başvuru Rehberi
Görsel Kaynak: Business Insider

Bu kılavuzda, iş başvurusu yapmanın ve 7-Eleven ekibine resmi web siteleri aracılığıyla katılmanın yolunu size öğreteceğiz.

Genel işe alım sürecinin, şahsen veya birçok kariyer etkinliğinde ve iş fuarlarında başvuruda bulunmaya oldukça benzer olduğunu aklınızda bulundurun.

Hesap Oluşturma

Resmi web sitesine gidin ve henüz bir hesabınız yoksa bir tane oluşturun. Bildirimleri alabilmek ve başvurunuzla ilgili güncellemeleri almak için bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Hesap oluşturun ve oluşturduktan sonra giriş yapın.

En İyi İş İlanını Seçme

Giriş yaptıktan sonra, Kariyerler ana sayfasına gidin ve becerilerinize ve niteliklerinize uygun en iyi iş ilanını arayın. 

Web sitesinde yüzlerce iş ilanı bulunmaktadır. Görev hakkında detaylı bilgi edinmek için iş açıklamasını dikkatlice okuyun. 

Sadece niteliklerinize uygun veya deneyiminiz olduğu işlere başvurun.

Başvurunuzu Gönderme

Başvurmak istediğiniz iş ilanını seçtikten sonra, Başvur’a tıklayın. Bu, tarayıcınızda çevrimiçi başvuru formunu içeren yeni bir sekme açacaktır.

Lütfen çevrimiçi başvuru formunu tamamlarken bilgilerinizi, adınızı, adresinizi, iletişim bilgilerinizi ve diğer detayları ekleyin.

Gerekli belgeleri yükleyin ve göndermeden önce her şeyi gözden geçirdiğinizden emin olun.

Mülakata Katılma

Sonra mülakat için randevunuzu alacaksınız. Bu, mülakata zihinsel olarak hazırlanmak için en azından randevudan 15 dakika önce gelmeniz gereken zamandır. 

Tüm soruları cevaplayın ve kendinizi mümkün olduğunca iyi tanıtın. Şirket hakkında veya mülakatçıya sorular sormaktan çekinmeyin. Mülakat bittikten sonra, daha sonra onlarla konuşmanız gerekebilirse herhangi bir iletişim detayını isteyin.

İş Teklifini Kabul Etmek

Eğer seçilirseniz, onlardan bir iş teklifi alacaksınız. Teklif, rolün sorumluluklarını, maaş oranını ve yan hakları detaylandırır. Anlaşmayı imzalamadan önce teklifi kontrol edin.

İmzaladıktan sonra, yeni işe başlama oryantasyonu yapılacak ve hemen işe başlama süreci başlayacaktır.

Sonuç

7-Eleven ekibine katılmak birçok insan için eşsiz bir deneyimdir. Şirket, mali açıdan stabil bir gelecek sağlamanıza yardımcı olmak için iyi bir maaş oranı ve birçok çalışan olanağı sunmaktadır. Eğer stabil bir iş arıyorsanız, şimdi başvurun ve 7-Eleven ekibine katılın.

Başka bir dilde oku